Hej.
Jag har blivit utloggad från Visma Scanner och kommer inte in igen. Hittar inget "glömt lösenord" varken i appen eller hos Vismaspc. Jag loggar vanligtvis in med bankid i Visma e-ekonomi. Ngn som vet hur jag ska lösa detta?
Hej @Hanna Nybeson
Välkommen som ny forummedlem.
Om du har glömt ditt lösenord ska du gå till vismaspcs.se och Mina tjänster. I inloggningsrutan som visas klickar du på länken Glömt lösenord.
Du får instruktioner om hur du går vidare och ytterligare instruktioner skickas till din e-postadress.
Om du vill ändra ditt lösenord när du är inloggad kan du istället följa instruktionerna i avsnittet Byt lösenord.
Om det är exakt detta du redan har gjort rekommenderar jag att du slår en signal till supporten så hjälper vi dig gärna.
Hej Hanna!
Jag har en kund som har samma problem. Han får inte fram någon hänvisning till "glömt ditt lösenord?" Fick du svar via supporten hur du skulle göra?
Copyright 2025 Visma Spcs. All rights reserved.