Idag släpps den första av flera, efterlängtade, uppdateringar av Visma Advisor.
Fokusområdet för kommande uppdateringar av tjänsten är att förbättra prestandan och ge tjänsten ett lyft när det gäller användarvänlighet och utseende.
Arbetet kommer att fortlöpa under hela 2019 och i denna tråden kommer vi hålla er informerade om vilka delar som uppdateras och när.
Första releasen
Först ut uppdateras avsnitten Enheter, Prisgrupper och Roller som du hittar under menyn Underhåll. Nedan ser ni hur det nya utseendet för ut för programdelen "Roller" blev. Exempel på vad som är förbättrat för dig som användare är att du nu kan inaktivera/aktivera en roll med en knapptryckning istället för tre som det var tidigare.

Välj att prenumerera under prickarna längst upp till höger i inlägget för att inte missa någon kommande uppdatering!
Om du har synpunkter eller feedback, tveka inte att posta dem här i forumet. Om det inte berör själva uppdateringen är det bättre att du postar en ny tråd, så blir det enklare att följa upp.