2023-11-24
15:16
Är van med VismaLön600 och skicka lönefiler till banken, det fungerar felfritt till Swedbank och flera företag.
Har nu uppdaterat ett företag till Visma Lön Smart och Swedbank kan inte ta emot det nya filformatet .in
Filen ser OK ut.
Hittar inga inställningar att man kan byta filformat till ett som Swedbank accepterar, tex SUS som funkar i annan kund mot Swedbank.
Hur komma vidare, tror detta är en Visma supportfråga att göra så man anpassar programmet till banken accepterade filformat.
/Lars
... Visa mer
Etiketter:
- Välj din produkt:
-
Lön Smart
2022-07-25
15:50
Vad behöver redovisningsbyrån/kunden göra med eEkonomi för att koppla upp integrationen mot TruePOS kassasystem? Lokal kassasystemleverantör har aldrig gjort detta.
... Visa mer
2021-03-12
16:50
Automatisk koppling mot SEB för kontoutdrag och betalningar.
... Visa mer
2021-03-12
16:49
Har en kund som ligger ute på hotell mer än vanligt. I SEB kommer det flera kortdragningar på olika datum men kunden får ett kvitto på hotellvistelsen. Förmodar att hotellet reserverat nätter allt eftersom det bokats men kvittot avser hela sammanhängande perioden över tex ett månadsskifte. Hur matchar man tre poster i kontoutdraget mot ett kvitto? Lite pyssel att lista ut vilka dragningar som hör ihop med kvittot.
... Visa mer