2025-01-10
07:45
Hade hoppats på att ni kunde lyssnat på vårat önskemål om att det skulle återgå till tidigare lösning då det var mycket mer överskådligt. Då man nu måste manuellt gå in och söka vilken kreditfaktura den aktuella fakturan blivit krediterad mot. Vi har fortfarande pappersfakturor där man inte vet om den är krediterad/bokförd mot en annan. Innan skrev man ut verifikationen och fäste fakturan där. Den gamla klyschan "det var bättre förr" stämmer jätte bra här.
... Visa mer
2024-10-25
10:31
Vill gärna att det går tillbaka till det gamla då det blir rörigare med var fakturorna är krediterade mot kreditfakturan. Lättare att se med verifikationen. Hoppas det går att lösa att få tillbaka.
... Visa mer
2024-10-03
07:33
1Gilla
Får ej någon verifikation när jag kvittar leverantörsfaktura längre. Har fungerat innan och inget jag ändrat på. Går det att återställa på något vis?
... Visa mer
2023-09-19
08:15
Hej. Vi saknar också betalnings specifikation från Sparbanken Skåne/Bankgirot. Banken hänvisar till er att betalningsspecifikationen bör synas hos er. Får nu gå in på Bankgirot genom banken och ladda hem kopia. Extra arbete för mig och den nya kopplingen mellan er och banken kostade 750:- extra. Ser inte att leverantörsfakturan är automatiskt konterad från man tittar i verifikationslistan. Har man då konterat själv några andra betalningar mm så kan man missa det. Någon lösning bör vara på sin plats.
... Visa mer