- Markera som ny
- Bokmärke
- Prenumerera
- Inaktivera
- Prenumerera på RSS-flöde
- Markera
- Skriv ut
Ingen e-faktura från Visma?
Hej, tidigare brukade jag få e-fakturor från Visma direkt in till eEkonomi. Det gjorde att fakturan redan var "bokförd" av er och jag enbart behövde godkänna den.
Nu får jag inte detta, utan enbart en faktura via mejl vilket resulterar i att jag har lättare för att glömma att fakturan ska betalas (då den tidigare varit synlig på ett annat sätt).
Jag har kollat mina inställningar och jag har aktiverat att ta emot e-faktura (3kr/e-faktura). Vad behöver jag ändra för att få fakturan in i Visma som förr?
- Markera som ny
- Bokmärke
- Prenumerera
- Inaktivera
- Prenumerera på RSS-flöde
- Markera
- Skriv ut
Hej @RitteT!
Jag har nu, tillsammans med vår Avtalsavdelning kollat på detta och mycket riktigt så har du fått de två senaste fakturorna som PDF från oss.
Vad detta beror på kan jag inte se här.
Så, för att kunna hjälpa dig med detta så behöver du ringa till mina kollegor på vår telefonsupport. Kontaktuppgifter hittar du här
Ha en fin dag! /Madelaine
