- Markera som ny
- Bokmärke
- Prenumerera
- Inaktivera
- Prenumerera på RSS-flöde
- Markera
- Skriv ut
Rapporter i Visma Admin 1000
Hej, jag vill läsa in en rapport som jag kan få fram total försäljning för kund men också för specifikt projekt.
- Markera som ny
- Bokmärke
- Prenumerera
- Inaktivera
- Prenumerera på RSS-flöde
- Markera
- Skriv ut
Hej @Weronica1
Det finns ingen sådan rapport i Visma Administration 1000 och inte heller i programvarianten 2000. Gällande just projekt så hämtas det endast från bokföringen och det bokförda värdet och där får du inte med kundbiten.
Vad du skulle kunna göra är att ta kontakt med någon av våra kunniga partners och se om du kan få hjälp att skapa en rapport som både hämtar kundens totala försäljning och som tar med specifika projekt.
På vår hemsida - Hitta återförsäljare eller konsult kan du söka upp någon av våra kunniga konsulter eller så mejlar du oss på partner.spcs@visma.com så hjälper vi dig hitta rätt.
Ha en fortsatt fin dag!
//Tinna
