- Markera som ny
- Bokmärke
- Prenumerera
- Inaktivera
- Prenumerera på RSS-flöde
- Markera
- Skriv ut
Digital körjournal
Hej, vårt företag har hanterat körjournaler manuellt genom rapportering via excel-fil och manuell input i lönesystemet, Lön 600. Nu ska vi implementera en digital körjournal och vill kunna ladda upp rapport via api in i Lön 600. Hur fungerar det?
Tack på förhand!
- Välj din produkt:
-
Lön 600
- Markera som ny
- Bokmärke
- Prenumerera
- Inaktivera
- Prenumerera på RSS-flöde
- Markera
- Skriv ut
Hej @Anneli Sv
Tack för att du kontaktar oss.
Det låter som en utmärkt idé att frångå Excelberäkningar och istället använda en digital körjournal och integrera den med Lön 600 för att effektivisera och förenkla. Jag rekommenderar att du kikar på vår tjänst Visma Utlägg Pro. Där har vi elektronisk körjournal som fungerar med Automile, Infobric Fleet, Paydrive Sense och Volvo On Call. Läs mer på vår hemsida om Visma Utlägg.
Vill du bolla tankar och idéer så rekommenderar jag att du slår en signal till supporten för Visma Utlägg som kan berätta mer om hur det fungerar rent praktiskt och, om du så önskar, hjälpa dig igång.
Ha en fin vecka
/Tinna
