Löst! Gå till lösning.
Jag håller också med, men av en annan orsak. Som det är nu måsta man gå igenom varenda faktura före utskrift och kolla så det skrivs ut till e-post som vi vill. Om det inte står e-post måste man gå in på varje kund och ändra på utskriftsfliken.
Så som det var förut var bättre, MEN med tillägget att om e-post saknas, så kunde man bara lägga till en e-postadress. Det hade varit bra då om man hade kunnat välja att få ut fakturan på papper med kopia istället.
Jag utvecklar gärna detta om det är av intresse.
Håller med!
Sedan har jag en fundering när man skriver ut Leverantörsskulder / Kundfordringar skulle jag vilja få med ALLA som är registrerade inte tom datum man skriver ut. Men det kanske är en inställning som jag missat. Innan uppdateringen så behövde jag inte sätta datum längre fram i tiden för att få ut detta. Tar lite tid innan man fattat/hittat hur man skall göra.
Copyright 2019 Visma Spcs. All rights reserved.